Ziobro na komisji mimo zaplanowanego zabiegu. Przeniósł operację na sierpień
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, pojawił się 23 lipca 2025 roku na posiedzeniu sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, mimo że dzień później miał zaplanowany zabieg medyczny. Polityk zdecydował się przesunąć operację na początek sierpnia, aby osobiście uczestniczyć w obradach komisji, która rozpatruje wniosek o jego zatrzymanie. W trakcie posiedzenia stanowczo podkreślił swój sprzeciw wobec próby uchylenia immunitetu, oceniając ją jako bezprawną i oskarżając koalicję rządzącą o działania niezgodne z prawem.

- Zbigniew Ziobro 23 lipca 2025 roku pojawił się na posiedzeniu sejmowej komisji mimo zaplanowanego na kolejny dzień zabiegu medycznego.
- Polityk przesunął operację na początek sierpnia, aby uczestniczyć w obradach komisji rozpatrującej wniosek o jego zatrzymanie.
- Ziobro ocenił próbę uchylenia immunitetu jako nielegalną i oskarżył koalicję o bezprawne działania.
- Wcześniej w czerwcu Ziobro nie stawił się na komisji ds. Pegasusa, co było już jego ósmą nieudaną próbą przesłuchania.
- Polityk zaznaczył, że najprawdopodobniej nie będzie mógł wziąć udziału w Zgromadzeniu Narodowym.
Jednocześnie Ziobro zaznaczył, że najprawdopodobniej nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzącym Zgromadzeniu Narodowym, co wzbudza dodatkowe spekulacje na temat jego stanu zdrowia i bieżącej sytuacji politycznej.
Obecność Ziobry na komisji mimo planowanego zabiegu
Pomimo zaplanowanego na 24 lipca 2025 roku zabiegu medycznego, Zbigniew Ziobro zdecydował się stawić na posiedzeniu sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych już 23 lipca. Jak sam przyznał, przesunął operację na początek sierpnia, aby móc osobiście uczestniczyć w komisji i zabrać głos w sprawie dotyczącej jego osoby. Jak podaje portal wydarzenia.interia.pl, polityk powiedział: „Zdecydowałem się przybyć tutaj i przeniosłem ten zabieg.”
Warto przypomnieć, że w czerwcu br. Ziobro nie pojawił się na komisji ds. Pegasusa, mimo że była to już jego ósma próba przesłuchania – jak przypomina dorzeczy.pl. Wtedy nieobecność ministra wzbudziła sporo kontrowersji, a jego udział w dzisiejszym posiedzeniu wydaje się być odpowiedzią na krytykę dotyczącą wcześniejszych absencji.
Komisja rozpatruje wniosek o zatrzymanie Ziobry
Aktualnie komisja sejmowa zajmuje się wnioskiem o zatrzymanie Zbigniewa Ziobry, który jest związany z prowadzonym śledztwem dotyczącym tzw. Pegasusa – informuje wiadomosci.onet.pl. Sprawa ta od dłuższego czasu budzi ogromne emocje w polskiej polityce, a udział ministra w posiedzeniu komisji stanowi istotny element tego procesu.
Ziobro stanowczo ocenił, że próba uchylenia jego immunitetu jest nielegalna. Oskarżył koalicję rządzącą o bezprawne działanie, co podkreślił podczas posiedzenia komisji – relacjonuje wydarzenia.interia.pl. Jego zdaniem działania przeciwników politycznych mają charakter politycznej nagonki, a wszczęte postępowania są motywowane wyłącznie celami politycznymi.
Dodatkowo minister zaznaczył, że najprawdopodobniej nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzącym Zgromadzeniu Narodowym, co również relacjonuje wiadomosci.onet.pl. To ograniczenie udziału w ważnym wydarzeniu państwowym wywołało dodatkowe spekulacje na temat jego stanu zdrowia i możliwości dalszego funkcjonowania w polityce.
Kontekst wcześniejszych nieobecności i stanowisko Ziobry
W czerwcu 2025 roku Zbigniew Ziobro nie stawił się na komisji ds. Pegasusa, co było już jego ósmą nieudaną próbą przesłuchania – przypomina dorzeczy.pl. Brak obecności ministra na wcześniejszych posiedzeniach zwiększył napięcie wokół toczącego się śledztwa i zintensyfikował działania opozycji wymierzone w jego osobę.
Wcześniej Ziobro planował zabieg medyczny właśnie na 24 lipca, jednak – jak podaje wydarzenia.interia.pl – zdecydował się go przesunąć, aby móc osobiście uczestniczyć w obradach komisji. Ta decyzja podkreśla determinację ministra, by aktywnie bronić swojego stanowiska i sprzeciwić się wnioskom o uchylenie immunitetu.
Ziobro konsekwentnie podkreśla, że działania koalicji mają charakter bezprawny i nie zgadza się z próbą uchylenia swojego immunitetu – informuje wydarzenia.interia.pl. Jego stanowisko jest jasne: uważa, że jest ofiarą politycznych działań, które mają na celu zdyskredytowanie go i osłabienie jego pozycji.
Mimo zaplanowanego zabiegu medycznego, Zbigniew Ziobro zdecydował się wziąć udział w posiedzeniu komisji, pokazując, że nie zamierza odpuszczać i chce aktywnie bronić swojego immunitetu. To, jak potoczą się jego dalsze losy w związku z trwającym śledztwem, z pewnością będzie uważnie śledzone zarówno przez opinię publiczną, jak i środowisko polityczne.